Nasze śruby kołnierzowe o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie zapewniają trzy podstawowe zalety: jedno-częściowy kołnierz, który działa jak wbudowana-podkładka zapewniająca większą powierzchnię łożyska i bardziej równomierne napięcie wstępne, opcję ząbkowaną, która jest odporna na poluzowanie pod wpływem wibracji oraz przetestowane właściwości mechaniczne w gatunkach 8.8 / 10.9 / 12.9. Aby zapewnić prostotę zakupów, zapewniamy każde zamówienie bezpłatnymi standardowymi próbkami, wsparciem inżynierskim w zakresie projektowania, usługą OEM / rysunkami niestandardowymi, raportami z testów materiałów-z kontrolą strony trzeciej, elastycznym MOQ i wysyłką na cały świat.

Kompleksowa specyfikacja śrub kołnierzowych o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie
| Parametr | Opcje / Wartość |
|---|---|
| Rozmiary (M × Podziałka) | M5×0.8 / M6×1.0 / M8×1.25 / M10×1.5 / M12×1.75 / M16×2.0 / M20×2.5 / M24×3.0 / M30×3.5 |
| Stopień siły | 8.8 / 10.9 / 12.9 |
| Wytrzymałość na rozciąganie | 830 / 1040 / 1220 MPa |
| Tworzywo | Stal węglowa / stal stopowa (40Cr, 35CrMo); Stal nierdzewna na zamówienie |
| Nitka | Gwint pełny / gwint częściowy · Tolerancja 6g/6h |
| Standardy | DIN 6921 / ISO 4162 / EN 1665 / JIS B1189 / EN 14399 |
| Wykończenie powierzchni | Ocynkowane / HDG / Dacromet / Czarny tlenek / Zwykły |
| Typ kołnierza | Ząbkowane/nie-ząbkowane |
| Długość | Standardowe lub niestandardowe na rysunek |
| Czas realizacji | Standardowy 7–15 dni · Niestandardowy 15–25 dni |
| MOQ | Elastyczne · bezpłatne próbki standardowych artykułów |
| Dokumenty | ISO 9001 · MTR · Świadectwo pochodzenia · Protokół kontroli |
Co wyróżnia śrubę kołnierzową?
Zintegrowany kołnierz pod łbem sześciokątnym działa jak wbudowana-podkładka. Zamiast oddzielnej płaskiej podkładki kołnierz rozkłada siłę docisku na większą powierzchnię łożyska -, dzięki czemu śruba zapewnia bardziej równomierne, kontrolowane napięcie wstępne i działa niezawodnie w przypadku wibracji i dużych obciążeń dynamicznych.
Zintegrowany kołnierz=wbudowana-podkładka
Powiększona powierzchnia łożyska rozkłada obciążenie zacisku na większą powierzchnię, zapobiega zgniataniu bardziej miękkich lub cienkościennych-materiałów i eliminuje jeden etap montażu na linii produkcyjnej.
Ząbkowane vs. nie ząbkowane
Ząbkowane śruby kołnierzowe wbijają się w współpracującą powierzchnię pod wpływem momentu obrotowego, zapobiegając poluzowaniu-złączy podatnych na wibracje; Wersje bez-ząbkowanych chronią miękkie lub gładkie powierzchnie nośne.
Jak zachowuje się lepiej niż śruba sześciokątna + podkładka
| Wymiar | Śruba kołnierzowa o dużej wytrzymałości na rozciąganie | Śruba sześciokątna + osobna podkładka |
|---|---|---|
| Zacisk-rozkładający obciążenie | O jedną-części większą powierzchnię łożyska | Mniejsze łożysko, zależy od umiejscowienia podkładki |
| Etapy montażu | Jeden krok, bez podkładki | Dwa stopnie (śruba + podkładka) |
| Rozluźnianie wibracji | Opcja ząbkowana wgryza się w twarz | Niższy opór naturalny |
| Kruszenie-powierzchni łożyska | Większy obszar=mniejsze ryzyko | Skoncentrowane ryzyko-obszarowe |
| Kontrola wstępnego obciążenia | Bardziej równomierne i kontrolowane | Bardziej zmienne |
Ponieważ kołnierz i głowica są kute jako jedna część, droga obciążenia i napięcie wstępne są przewidywalne- powód, dla którego śruby kołnierzowe o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie lepiej trzymają się wibrującej stali i połączeń maszyn.

Gatunki śrub kołnierzowych i właściwości mechaniczne
Wybierz według obciążenia i marginesu bezpieczeństwa. Produkujemy zgodnie ze sprawdzonymi właściwościami mechanicznymi, dzięki czemu możesz zaufać wytrzymałości znamionowej, a nie tylko wytłoczeniu klasy.
| Stopień | Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) | Granica plastyczności (MPa) | Typowe zastosowanie |
|---|---|---|---|
| 8.8 | 830 | 660 | Ogólne zespoły konstrukcyjne i mechaniczne |
| 10.9 | 1040 | 940 | Konstrukcje stalowe, wieże wiatrowe, ciężkie maszyny |
| 12.9 | 1220 | 1100 | Wymagające zastosowania przy obciążeniu statycznym i zmęczeniowym |
Uwaga: materiały obejmują stal węglową i stal stopową (odpowiednik 40Cr, 35CrMo, SCM435), każda hartowana i odpuszczana w celu uzyskania stałej twardości. Gatunki stali nierdzewnej są dostępne na żądanie w przypadku projektów-krytycznych pod względem korozji.
Normy i wymiary
Produkujemy zgodnie ze standardami śrub-kołnierzy określonymi w Twoim projekcie, z kontrolowaną tolerancją gwintu i geometrią kołnierza.
| Standard | Zakres |
|---|---|
| DIN6921 | Śruby kołnierzowe sześciokątne, metryczne |
| ISO4162 | Śruby sześciokątne z kołnierzem, metryczne |
| EN 1665 | Śruby sześciokątne z kołnierzem (łeb-z podkładką), seria ciężka |
| JIS B1189 | Śruby kołnierzowe z łbem sześciokątnym, norma japońska |
| EN 14399 | Konstrukcyjne zespoły śrubowe-o wysokiej wytrzymałości (w stosownych przypadkach) |
Uwaga: zakres rozmiarówM5 – M30. Gwint pełny lub częściowy, standardowe tolerancje gwintu 6g/6h. Niestandardowe rozmiary i specjalistyczna geometria łba/kołnierza są dostępne jako niestandardowe śruby kołnierzowe.
Tabela wymiarów śrub kołnierzowych (ISO 4162 / DIN 6921, metryczne, mm)
| Rozmiar (M×P) | Szerokość mieszkania s | Wysokość głowy k | Średnica kołnierza DC | Średnica łożyska dw |
|---|---|---|---|---|
| M5×0.8 | 8 | 5.6 | 11.8 | 9.3 |
| M6×1.0 | 10 | 6.6 | 14.2 | 11.3 |
| M8×1.25 | 13 | 8.1 | 17.0 | 14.3 |
| M10×1.5 | 16 | 10.0 | 20.8 | 17.6 |
| M12×1.75 | 18 | 12.0 | 24.7 | 21.5 |
| M16×2.0 | 24 | 16.0 | 32.5 | 28.7 |
| M20×2.5 | 30 | 20.0 | 40.3 | 35.9 |
| M24×3.0 | 36 | 24.0 | 47.8 | 43.3 |
| M30×3.5 | 46 | 30.0 | 59.6 | 54.2 |
Uwaga: powyższe wymiary są zgodne z normą ISO 4162 / DIN 6921. Dokładne wartości są-potwierdzane ponownie w odniesieniu do aktualnej normy i rysunku przed rozpoczęciem produkcji seryjnej.

Wykończenie powierzchni i ochrona przed korozją
Wybierz wykończenie pasujące do Twojego środowiska usługowego - zewnętrzne konstrukcje stalowe, zespoły morskie, chemiczne lub wewnętrzne.
| Skończyć | Rodzaj powłoki | Sól-w sprayu (w przybliżeniu) | Najlepsze dla |
|---|---|---|---|
| Ocynkowane | Cynk galwanizowany | 48–96 h | Środowiska wewnętrzne i łagodne; przezroczysty / niebieski / żółty |
| Cynkowane ogniowo-ogniowo (HDG) | Gruby cynk | Ocena zewnętrzna-długoterminowa | Na zewnątrz, wysoka-wilgotność, konstrukcja stalowa |
| Dacromet / cynk-płatek | Płatki cynku-aluminium | 500–1000 h | Motoryzacja, narażenie chemiczne |
| Czarny tlenek | Film tlenkowy | Niski | Zastosowanie mechaniczne we wnętrzu |
| Zwykły | Tylko film olejowy | - | Tam, gdzie-w terenie preferowane jest smarowanie |
Opowiedz nam o swoim środowisku i wymaganiach dotyczących powłoki - nasi inżynierowie polecają wykończenie, które chroni śruby kołnierzowe bez pogarszania właściwości zaciskających.

Zastosowania śrub kołnierzowych o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie
| Aplikacja | Specyficzna lokalizacja połączenia | Zalecony |
|---|---|---|
| Konstrukcja stalowa | Momenty i połączenia stężeń między słupem a belką, płatew-do-krokwiów, wsporniki schodów i platform | Klasa 8,8–10,9, HDG |
| Energia wiatru | Połączenia kołnierzowe wieży, śruby dwustronne łopaty i piasty, płyta kotwiąca fundamentu | Klasa 10,9–12,9, Dacromet |
| Maszyneria | Przesiewacze wibracyjne, napinanie przenośników, ramy podstawy sprzętu ciężkiego | Klasa 8,8–10,9 |
| Automobilowy | Zawieszenie podwozia, poduszki silnika/skrzyni biegów | Klasa 10.9, cynk-płatkowy |
| Rurociągi i zawory | Połączenia kołnierzowe pod ciśnieniem,-korpusy zaworów, zbiorniki ciśnieniowe | Klasa 8,8–10,9 |
| Kolej żelazna | Łączniki rybne-, sprzęt sygnalizacyjny, podstawy masztów sieci trakcyjnej | Klasa 10.9, HDG |

Jak produkujemy śruby kołnierzowe o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie

Każdy etap produkcji jest kontrolowany, tak aby kołnierz, gwint i obróbka cieplna zawsze spełniały wymagania znamionowe.
| Krok | Proces |
|---|---|
| 1. Materiał drutu | Certyfikowana stal pochodzenia z identyfikowalną liczbą cieplną |
| 2. Kucie/kucie na zimno | Głowica i kołnierz tworzą jedną część |
| 3. Obróbka cieplna | Hartowanie i odpuszczanie w celu uzyskania jednolitej twardości i wytrzymałości |
| 4. Walcowanie gwintów | Walcowane gwinty zapewniają większy przepływ ziaren i dokładność |
| 5. Obróbka powierzchniowa | Powłoka zastosowana zgodnie z wymaganiami wykończenia |
| 6. Kontrola i testowanie | Kontrola twardości, rozciągania i wymiarów każdej partii |
| 7. Pakowanie i wysyłka | Zabezpieczone przed rdzą, zapakowane i wysłane wraz z dokumentami |
Zapewnienie jakości i identyfikowalność materiałów
Każda partia jest identyfikowalna. Dostępne są raporty z testów materiałowych (MTR), a śruby kołnierzowe przechodzą-kontrolowaną kontrolę partii przed wysyłką.
Zapewnienie jakości, które odpowiada na obawy kupującego
| Obawy kupującego | Nasza gwarancja jakości |
|---|---|
| Czy materiał jest autentyczny i identyfikowalny? | MTR z numerami wytopu i partii, identyfikowalnymi od stali do gotowej śruby |
| Czy moc znamionowa jest prawdziwa? | Sprawdzana jest twardość, rozciąganie,-obciążenie próbne i zaciskanie każdej partii |
| Czy wymiary są spójne? | Partia-kontrolowanych kontroli wymiarów z kontrolowaną tolerancją gwintu |
| Czy powłoka rzeczywiście chroni? | Weryfikacja-grubości powłoki i-natrysku solnego |
| Czy każda partia jest taka sama? | Śledzenie-numerów partii i 100% zapis kontroli |
| A co jeśli wystąpi problem? | Jasna odpowiedź gwarancyjna; mile widziana-zewnętrzna kontrola przed wysyłką |

Nasze niestandardowe śruby kołnierzowe i serwis OEM
Jeśli standardowa śruba kołnierzowa DIN/ISO nie odpowiada Twojemu rysunkowi lub warunkom serwisowym, produkujemy niestandardowe śruby kołnierzowe zgodnie ze specyfikacją -, od pojedynczej próbki testowej po duże serie OEM, z tą samą kontrolą wymiarową i identyfikowalnością.
Co możesz dostosować
Niestandardowy-standardowy rozmiar i długość M-
Specjalne materiały i gatunki
Niestandardowa geometria kołnierza
Rodzaj gwintu / tolerancja
Powierzchnia i powłoka
Styl głowy
Twoje oznaczenie/logo/numer rysunku
Dlaczego niestandardowe śruby kołnierzowe pomagają
Dopasuj dokładnie obciążenie łożyska przegubu
Zgodność z projektem lub specyfikacją klienta
Oznaczenie-zabezpieczające przed podróbkami i łatwa identyfikacja-w witrynie
Usuń kompromis „najbliższego standardu”
Proces dostosowywania
| Krok | Co się stanie |
|---|---|
| 1. Wymagania | Wyślij swój rysunek lub szczegółową specyfikację (gatunek, rozmiar, materiał, powłoka, oznakowanie) |
| 2. Przegląd inżynieryjny | Potwierdzamy wykonalność, tolerancję wymiarową i sugerujemy najlepszy gatunek/wykończenie |
| 3. Próbka | Wyprodukowano próbkę i-sprawdzono wymiary w celu uzyskania zatwierdzenia |
| 4. Produkcja | Produkcja seryjna z-kontrolą w trakcie i końcową |
| 5. Wysyłka | Dostarczany z MTR, CO i raportem z inspekcji |

Opakowanie, wysyłka i czas realizacji
| Przedmiot | Szczegół |
|---|---|
| Opakowanie | Torby plastikowe / kartony / palety drewniane; olej-przeciw rdzy lub papier VCI na życzenie |
| Standardowy czas realizacji | 7–15 dni dla standardowych śrub kołnierzowych |
| Niestandardowy czas realizacji | 15–25 dni (w tym potwierdzenie próbki) |
| Wysyłka | Fracht morski/lotniczy; Warunki FOB/CIF/DDP |
| MOQ | Elastyczny; bezpłatne próbki standardowych artykułów |
| Dokumenty | Lista pakowania, MTR, świadectwo pochodzenia, raport z inspekcji |

Często zadawane pytania:
Czy śruby kołnierzowe wymagają osobnej podkładki?
Nie. Zintegrowany kołnierz pod głowicą działa jak wbudowana-podkładka, rozkładając obciążenie zacisku na większą powierzchnię łożyska. Śruby kołnierzowe o dużej wytrzymałości na rozciąganie są zwykle instalowane bez oddzielnej podkładki, co również upraszcza montaż na liniach produkcyjnych.
Jaka jest różnica między-ząbkowanymi i nieząbkowanymi śrubami kołnierzowymi?
Ząbkowane śruby kołnierzowe mają zęby, które pod wpływem momentu obrotowego wgryzają się w współpracującą powierzchnię, zapewniając dodatkową odporność na poluzowanie w połączeniach-podatnych na wibracje. Wersje bez ząbków są preferowane tam, gdzie powierzchnia nośna nie może zostać zarysowana, np. w przypadku bardziej miękkich materiałów.
Którą ocenę wybrać - 8.8, 10,9 czy 12,9?
Wybierz według obciążenia i marginesu bezpieczeństwa. Klasa 8.8 nadaje się do ogólnych zastosowań konstrukcyjnych i mechanicznych; 10.9 i 12.9 zapewniają wyższą wytrzymałość na rozciąganie w przypadku wymagających obciążeń statycznych i zmęczeniowych w konstrukcjach stalowych i ciężkich maszynach. Nasi inżynierowie pomagają w weryfikacji-weryfikacji próbnej.
Czy normy DIN 6921, ISO 4162 i EN 1665 są takie same?
Są to podobne standardy-śrub z łbem kołnierzowym, z niewielkimi różnicami wymiarowymi. Normy DIN 6921 i ISO 4162 definiują śruby z kołnierzem sześciokątnym, norma EN 1665 obejmuje śruby z łbem kołnierzowym-z podkładką. Określ standard wymagany przez Twój projekt, a my produkujemy z zachowaniem tej tolerancji.
Czy dostarczacie raporty z testów i testów materiałów?
Tak. Dostępne są raporty z testów materiałowych (MTR), a nasze śruby kołnierzowe przechodzą partię-kontrolowaną kontrolę obejmującą kontrolę twardości, rozciągania i powłoki. Przed wysyłką mile widziana jest kontrola-osoby trzeciej.




