Słupy przesyłowe, znane również jako stalowe słupy energetyczne, to rurowe słupy energetyczne służące do dystrybucji energii. Coraz częściej wykorzystuje się je do podtrzymywania napowietrznych linii elektroenergetycznych, stopniowo zastępując tradycyjne słupy drewniane i betonowe w projektach przesyłu energii. Oprócz podstawowych funkcji-nośnych, poprawiają one także krajobraz miejski dzięki estetycznemu wyglądowi.
Nasze-stalowe słupy do przenoszenia mocy ocynkowane ogniowo są wzmocnionymi typami, specjalnie zaprojektowanymi do-rozpiętościowych linii przesyłowych wysokiego napięcia (110 kV/220 kV/500 kV/765 kV). Charakteryzują się doskonałą wytrzymałością i sztywnością, można je stosować w ekstremalnych warunkach obciążenia. W porównaniu ze standardowymi słupami stalowymi, nasze produkty mają większe średnice, grubsze sekcje ścian i sekcyjne konstrukcje łączone.

Rodzaje stalowych monopoli do przenoszenia mocy
Stalowe monopole do przenoszenia mocy są podzielone na kategorie według ich konstrukcji (pojedynczy-przekrój lub przekrój) oraz-kształt przekroju poprzecznego (okrągły lub wielokątny). GNEE oferuje szeroką gamę konfiguracji spełniających różne wymagania dotyczące napięcia i terenu.
Klasyfikacja według struktury

Słupy jednosekcyjne-
Mają one płynną, jednoczęściową-konstrukcję i zazwyczaj mają wysokość od 8 do 15 metrów. Ze względu na prostą instalację idealnie nadają się do linii dystrybucyjnych o napięciu 35 kV i niższym.

Sekcyjnymi Polakami
Składane z dwóch lub więcej segmentów za pomocą spawanych kołnierzy lub-złączy ślizgowych za pomocą-śrub o dużej wytrzymałości. Mogą przekraczać 30 metrów i są stosowane głównie w liniach przesyłowych o napięciu 110 kV i wyższych w celu ułatwienia transportu i większej nośności.
Klasyfikacja według-przekroju
GNEE udostępnia zarówno przekroje kołowe, jak i wielokątne-, co pozwala na optymalizację wydajności:
Przekroje okrągłe-:Oferują najniższe obciążenie wiatrem i elegancką estetykę, idealne do środowisk miejskich o rygorystycznych wymaganiach wizualnych i aerodynamicznych.
Przekroje wielokątne-:Zapewniają wyjątkową sztywność konstrukcyjną i odporność na zginanie. Wielo-konstrukcja (12 lub 16 boków) równoważy wydajność produkcji z-wysoką wytrzymałością w-wytrzymałych przekładniach.
Specyfikacja stalowego monopolisty do przenoszenia mocy
| Typ słupa | Stalowy słup rurowy/wielokątny |
| Formularz struktury słupa | Monopole, słup segmentowy |
| Stopień stali | Q235, Q345, Q355, Q420, Q460, ASTM A573 Gr50, Gr60. ASTM A36, S235JR |
| Wysokość słupa | 12 m - 40 m |
| Grubość ścianki | 6 mm - 20 mm |
| Zakres średnic | 300 mm - 1200 mm |
| Masa pojedynczej jednostki | 5 ton – 40 ton (w tym kołnierz, elementy złączne, inne akcesoria) |
| Norma projektowa | IEC, ANSI, GB, TIA-222-G |
| Poziom napięcia | 10 kV, 35 kV, 66 kV, 110 kV, 220 kV |
| Obróbka powierzchniowa | Cynkowane ogniowo-ogniowo (grubość 85um) zgodnie z ISO 1461-2009, ASTM A123, natryskiwanie proszkowe i malowanie zgodnie z wymaganiami |
| Metoda spawania | Spawanie łukiem krytym CO₂ i spawanie łukiem krytym (AWS D1.1) |
Rozmiar sekcji jednobiegunowej stalowej przekładni napędowej
| Przedmiot | Wymiar (mm) | Grubość (mm) | Ilość na 40 HC |
|---|---|---|---|
| 25 stóp (1 sekcja) | 117~152 | 3 | 250 |
| 30 stóp (1 sekcja) | 127~226 | 3 | 150 |
| 35 stóp (1 sekcja) | 127~228 | 3 | 140 |
| 40 stóp (2 sekcje) | 127~317 | 4 + 4 | 97 |
| 50 stóp (2 sekcje) | 127~345.1 | 4.2 | 45 |
| 55 stóp (2 sekcje) | 127~357.7 | 4.2 | 45 |
| 60 stóp (2 sekcje) | 127~390.4 | 4.2 | 32 |
| 65 stóp (2 sekcje) | 127~413 | 4.2 | 28 |
| 70 stóp (2 sekcje) | 160~448 | 5 | 25 |
| 80 stóp (3 sekcje) | 254~457 | 4.11 + 4.11 + 4.11 | 14 |
| 85 stóp (3 sekcje) | 187~478 | 5.0 + 5.0 + 6.0 | 14 |
| 90 stóp (3 sekcje) | 187~496 | 5.0 + 5.0 + 6.0 | 14 |
| 85 stóp (3 sekcje) | 187~478 | 5.0 + 5.0 + 6.0 | 14 |
| 90 stóp (3 sekcje) | 187~496 | 5.0 + 5.0 + 6.0 | 14 |
Kluczowe parametry stalowego monopolisty do przenoszenia mocy


Zalety stalowego monopolu do przenoszenia mocy
1. Minimalny ślad i oszczędność gruntu
Wymaga tylko jednego fundamentu (o średnicy 1,5–3,0 m), co pozwala zmniejszyć wykorzystanie terenu nawet o 70% w porównaniu z wieżami kratowymi. Idealny do wąskich korytarzy miejskich.
2. Niski opór wiatru
Cylindryczny lub wielokątny przekrój-znacznie zmniejsza współczynnik oporu, zmniejszając obciążenie wiatrem i naprężenia fundamentów.
3. Doskonała integracja estetyczna
Charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym profilem z dostosowywalnymi powłokami (szary, zielony itp.), aby płynnie komponować się ze środowiskiem miejskim i mieszkalnym.
4. Szybka instalacja modułowa
Zaprojektowany jako system modułowy z mniejszą liczbą komponentów; precyzyjne złącza ślizgowe-pozwalają na montaż w stylu Lego-, skracając czas budowy o 40–60%.

Zastosowania stalowego monopolisty do przenoszenia mocy
Miejskie i podmiejskie sieci elektroenergetyczne
Zastąpienie tradycyjnych dużych wież kratowych na obszarach gęsto zaludnionych. Te znacznie mniejszefootprint i nowoczesna estetyka pomagają zmniejszyć efekt wizualny, jednocześnie łącząc się ze współczesną architekturą.
Transmisja wysokiego-napięcia
Zaprojektowane z myślą o wytrzymywaniu dużych obciążeń pionowych i poprzecznych na dużych rozpiętościach, słupy te ułatwiają przesyłanie energii-o wysokim napięciu w rozległych regionach geograficznych.
Integracja OZE
Szeroko stosowane w farmach wiatrowych i słonecznych do kierowania i łączenia źródeł zielonej energii z główną regionalną siecią elektroenergetyczną.
Wielofunkcyjne-słupy użytkowe
Często przystosowane do obsługi infrastruktury wtórnej, w tym oświetlenia ulicznego, sprzętu do zarządzania ruchem i anten telekomunikacyjnych (sieci 5G i komórkowe).
Elektryfikacja kolei
Wykorzystywany w napowietrznych systemach trakcyjnych (OCS) w nowoczesnych kolejach pasażerskich i ciężkich-liniach towarowych.

Proces produkcyjny stalowego monopolu do przenoszenia mocy
Stalowe monopole do przenoszenia mocy to konstrukcje nośne wykonane z-wysokiej jakości blach stalowych w szeregu procesów, w tym cięcia, gięcia, walcowania, spawania i-cynkowania ogniowego. GNEE jest wyposażone w systemy CNC do spłaszczania, cięcia, składania i automatycznego spawania. Posiadamy również profesjonalną wiedzę w zakresie dystrybucji energii, zaawansowane zakłady produkcyjne i doświadczoną siłę roboczą. Wszystkie nasze stalowe słupy transmisyjne są produkowane w ścisłej zgodności z normami krajowymi i przechodzą pełną kontrolę jakości przed dostawą.

1. Precyzyjne cięcie:Wysoka-dokładność cięcia laserowego CNC zapewnia idealne wymiary i czyste krawędzie.
2. Formowanie:Walcowanie-do dużych obciążeń w przypadku profili okrągłych lub-wieloetapowe gięcie w przypadku profili wielokątnych (boki 12/16).
3. Spawanie automatyczne:Spawanie łukiem krytym w celu uzyskania głębokiej penetracji, a następnie badanie NDT (ultradźwiękowe/promieniowanie X-) w celu zapewnienia 100% integralności spoiny.
4. Montaż i prostowanie:Precyzyjne spawanie kołnierzy i poprzeczek-, a następnie mechaniczne prostowanie w celu spełnienia rygorystycznych tolerancji geometrycznych.
5.Obróbka powierzchniowa:Cynkowanie ogniowe-(większe lub równe 85 μm) zapewniające 20+ lata-ochrony antykorozyjnej, z opcjonalnym malowaniem ze względów estetycznych.
Pakowanie i dostawa stalowego monopolu do przenoszenia mocy
Ochrona powłoki:Zastosowanie ochraniaczy narożników i gumowej wyściółki w celu utrzymania integralności powierzchni.
Wzmocnione mocowanie:Mocowane na końcach + wzmacniane co 3-5 m. Napinanie krzyżowo-symetryczne z zerową tolerancją luzowania.
Blokowanie szczelin:Wzmocniony drewnianym materiałem sztauerskim i klinami pomiędzy słupami a ścianami kontenera, aby zapobiec przesuwaniu się ładunku.

Dlaczego warto wybrać nas?
Pełna personalizacja
Produkcja na zamówienie w oparciu o wymagania klienta, w tym wymiary, grubość ścianki, współczynniki stożka i gatunki materiału (np. ASTM A572, Q355B). Można dostosować wszystkie standardy kołnierzy.
Jedno-wsparcie projektu
Od rysunków projektu fundamentów i doradztwa technicznego po profesjonalne opakowanie i-wskazówki dotyczące instalacji na miejscu – zapewniamy płynny cykl życia projektu.
Najwyższa jakość cynkowania
Nasze cynkowanie ogniowe-przekracza standardy międzynarodowe (ISO 1461/ASTM A123). Dostarczamy ulepszone rozwiązania o grubości cynku większej lub równej 86μm (600g/m²) i wysokiej odporności na korozję.
Opakowanie ochronne i logistyka
Specialized steel frames or wooden crates for long poles (>9m), aby zapobiec odkształceniom i uszkodzeniom powłoki.
Rozwiązania logistyczne i kosztowe
Oferujemy zoptymalizowane rozwiązania logistyczne (FOB/CIF), aby zminimalizować koszty transportu.
Kompleksowa certyfikacja
-
Wszystkie produkty dostarczane są z pełnym pakietem dokumentacji: certyfikatem CE, raportami z testów materiałowych (MTR), raportami cynkowania i protokołami spawania WPQR/WPS.
Często zadawane pytania:
Kiedy wybrać monopol zamiast wieży kratowej?
Wybierz monopol, w którym teren--jest wąski, a estetyka ma znaczenie: jeden fundament o średnicy ~1,5–3 m i powierzchni do 70% mniejszej. W przypadku bardzo wysokich, ciężkich wież z ogromnymi ładunkami i nieograniczoną powierzchnią rama kratowa jest nadal tańsza; dostarczamy oba.
Jak określić wysokość, średnicę i grubość ścianki?
Wysokość zależy od prześwitu przewodnika od podłoża i terenu (110 kV+ zazwyczaj oznacza słupy segmentowe o długości ponad 15 m); ściana podąża za momentem zginającym podstawy; średnica górna/podstawowa, napięcie i rozmieszczenie izolatorów. Wyślij napięcie sieciowe, rozpiętość, rozmiar przewodu i obciążenie lodem/wiatrem, a my go dobierzemy.
Co zapewnia-cynkowanie ogniowe i jaką grubość?
Ofiarna, samonaprawiająca się ochrona-nie wymagająca-retuszu w miejscu zarysowania, zazwyczaj większa lub równa 85 µm (około 600 g/m²) przez 20+ projektowany okres użytkowania; lakiery proszkowe/farby nawierzchniowe dodają koloru.
W jaki sposób montowane i wznoszone są monopole o długich segmentach?
Sekcje łączone są za pomocą spawanych kołnierzy za pomocą-śrub o dużej wytrzymałości lub precyzyjnych połączeń-poślizgowych; mniejsza liczba komponentów oznacza szybką instalację w stylu Lego-. Dostarczamy rysunki montażowe, porady dotyczące-dokręcania i poślizgu połączeń.
Jakie normy i badania spełniają słupy?
Zaprojektowane zgodnie z IEC, ANSI, GB lub TIA-222-G, przyspawane do AWS D1.1; krytyczne szwy 100% UT/RTG; statki posiadają certyfikaty CE, MTR, raport cynkowania, WPQR/WPS.
Jak pakowane są słupy na eksport?
Ochraniacze narożników i wyściółki gumowe, końce mocowane i wzmacniane co 3–5 m, blokowane klinami sztauerskimi o ściany kontenera; słupy powyżej 9 m w ramach stalowych lub skrzyniach.


