Jako producent-stali konstrukcyjnej skupiający się na układach naprężających, dostarczamy ściągi ze stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie do budowy mostów, - stal stopową o wysokiej-wytrzymałości, gwinty walcowane-odporne na zmęczenie i długoterminową-ochronę przed korozją, w pełni identyfikowalną od huty do miejsca budowy. Oprócz samego komponentu nasza kompleksowa usługa obejmuje-bezpłatny dobór inżynieryjny,-przegląd rysunków węzłów, niestandardowe końcówki i rozmiary,-cynkowanie wewnętrzne,-kontrolę strony trzeciej i eksport-gotową dostawę-, dzięki czemu gatunki, mocowania końcowe i dokumentacja są potwierdzane w jednym zapytaniu.

Specyfikacja produktu prętów ściągających o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie
| Przedmiot | Specyfikacja |
|---|---|
| Tworzywo | Główne-części łożyskowe:-stal stopowa o wysokiej wytrzymałości 40Cr / 42CrMo (odpowiednik AISI 4140); Okucia i osprzęt: stal węglowa Q235B / Q355B |
| Stopień siły | 460 / 650 / 830 MPa (niestandardowe na zamówienie) |
| Średnica | Φ20 – Φ160 mm |
| Pojedyncza-Długość pręta | Do 12 000 mm |
| Nitka | Metryczne / UNC / niestandardowe; ciąć, zwijać lub spęczać |
| Zakończ połączenie | Wiązanie (O-O / O-U / U-U) / gwintowane / ściągacz; Gwinty lewe i prawe |
| Obróbka powierzchniowa | Cynkowanie ogniowe-(ISO 1461) / żywica epoksydowa / teflon / stal nierdzewna lub odporna na warunki atmosferyczne |
| Standardy | ASTM / GB-T / ISO 898; zarządzanie jakością zgodnie z normą ISO 9001 |
| Dokumenty jakości | Certyfikat testu młyna na partię; 100% badania NDT; opcjonalna inspekcja SGS/BV |
| Uszczelka | Wzmocnione stalowe-zabezpieczone wiązki, nici-cele ochronne, folia-hamująca wilgoć, drewniane palety/skrzynie |
| Transport | Kontener LCL/FCL lub drobnica-luzem; morze / kolej / ostatnia-mila; FOB/CIF/DDP |
| Czas dostawy | Potwierdzone na zapytanie po zatwierdzeniu rysunku i specyfikacji; różni się w zależności od gatunku, średnicy i ilości; dostępne serie próbek i pośpiechu |
| MOQ | Brak stałego MOQ dla standardowych rozmiarów -, potwierdź specyfikacją i ilością |
| Pakiet akceptacji | Lista pakowania, CO, formularz E i dokumenty umożliwiające pełną identyfikowalność |
Dlaczego warto wybrać nasze drążki kierownicze o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie
Konstrukcja-odporna na zmęczenie
Walcowane gwinty i kontrolowane strefy przejściowe wytrzymują miliony cykli obciążeń spowodowanych ruchem drogowym, wiatrem i temperaturą -, która jest głównym punktem ryzyka dla elementów napinających most.
Wysoka wytrzymałość na rozciąganie
Klasy wytrzymałości do 830 MPa stali stopowej nośnej- oznaczają mniejsze, lżejsze elementy, które przenoszą więcej - bez zwiększania ciężaru konstrukcji.
Długoterminowa-ochrona przed korozją
Cynkowanie ogniowe-zgodnie z normą ISO 1461, a także opcje epoksydowe, teflonowe i katodowe do zastosowań morskich i do odladzania-środowisk solnych, w których mosty żyją przez dziesięciolecia.
Precyzyjne dostosowanie witryny
Końcówki strzemiączkowe, gwintowane lub ściągacze z tulejami regulacyjnymi umożliwiają-kontrolę długości i naprężenia na miejscu w celu dopasowania do rzeczywistej geometrii węzłów.
W pełni identyfikowalny materiał
Certyfikaty testów walcowni na-partię i śledzenie partii spełniają wymogi akceptacji mostu i- prowadzenia dokumentacji.
Wsparcie inżynieryjne
Nasi inżynierowie sprawdzają rysunki węzłów i wspólnie z zespołem projektowym zalecają-formę końcową, klasę i długość -.
Specyfikacje techniczne
Poniższe zakresy klas są typowe dla cięgien mostów; potwierdź ostateczne wartości certyfikatem testu młyna dla konkretnego zamówienia.
| Stopień wytrzymałości (MPa) | Wytrzymałość na rozciąganie Rm | Granica plastyczności ReH | Wydłużenie A | Typowe zastosowanie |
|---|---|---|---|---|
| 460 | 550 MPa | 460 MPa | Większy lub równy 17% | Ogólne systemy stężeń i wiązań |
| 650 | 800 MPa | 650 MPa | Większy lub równy 15% | Kratownice i łuki o dużym obciążeniu- |
| 830 | 1030 MPa | 830 MPa | Większy lub równy 12% | Premierowe-elementy napinające o dużej rozpiętości |
Zakres wymiarowy
| Parametr | Zakres | Notatki |
|---|---|---|
| Średnica | Φ20 – Φ160 mm | Rozmiary niestandardowe na zamówienie |
| Długość pręta | 1000 – 12 000 mm | Taka sama-długość według standardu pakietu |
| Nitka | Metryczne / UNC / niestandardowe | Cięcie, walcowanie lub spęczanie zgodnie ze specyfikacją |
| Prostota i tolerancja | Według DIN / ISO / specyfikacji projektu | Kontrolowane, aby zapobiec problemom ze stresem |
Zakończ typy połączeń
O-O/O-U/U-U Clevis
Kute strzemię i sworzeń do przegubów obrotowych i węzłów przegubowych. - Szybki,-szybki montaż na miejscu bez użycia śrub.
Gwintowane końcówki
Gwinty cięte, walcowane lub spęczane do łączenia ze śrubami rzymskimi lub nakrętkami.
Zespół ściągacza
Gwinty lewy/prawy i tuleja regulacyjna zapewniają-długość i-wstępną kontrolę naprężenia na miejscu.



Konfiguracje, wymiary i rysunki
Poniżej znajdują się standardowe konfiguracje -, każda dostosowana do węzła mostu i obciążenia. Wartości mają charakter orientacyjny; potwierdzić na podstawie zatwierdzonego rysunku warsztatowego.
| Model | Typ zawiasu | Zakres średnic | Długość pręta | Modyfikacja | Typowe zastosowanie |
|---|---|---|---|---|---|
| D1 | Zawias 1-kierunkowy | Φ20 – Φ80 mm | 1000 – 12 000 mm | Napinacz, przesunięty | Połączenia stałe, obciążenie jednokierunkowe |
| D2 | Zawias 2-kierunkowy | Φ20 – Φ120 mm | 1000 – 12 000 mm | Napinacz, przesunięty | Wytrzymałe, umiarkowany ruch |
| S1 | Zawias 2-kierunkowy | Φ20 – Φ80 mm | 1000 – 8000 mm | Napinacz, przesunięty | Kompaktowe, standardowe zadanie |
| S2 | Zawias 2-kierunkowy | Φ20 – Φ60 mm | 1000 – 6000 mm | Napinacz centrowany | Symetryczna modernizacja / lekkie obciążenia |

Gdzie używane są nasze drążki kierownicze
Mosty łukowe i wiązane-
Poziome cięgna i systemy naciągu cięciwy równoważące ciąg.
01
Mosty kratowe
Elementy rozciągane ukośne i pasowe w stalowych konstrukcjach kratowych.
02
Zakotwienie i opaski kablowe
Zespoły kotwiące i utwierdzające na filarach i przyczółkach.
03
Usztywnienie krzyżowe i wiatrowe
Stężenia boczne stabilizujące na wiaduktach i wiaduktach.
04
Zawieszenie / linka-Akcesorium na podwieszeniu
Pomocnicze elementy napinające i stabilizujące.
05
Kontrola jakości i identyfikowalność
Jakość jest weryfikowana etapami, a nie sloganem. Oto, w jaki sposób kontrolowana jest każda nasza partia od surowej stali do kontenera transportowego.
Kontrola materiałów przychodzących
Zamawiane w zatwierdzonych hutach stali. Każdy wytop weryfikowany jest w oparciu o certyfikat młyna; W razie potrzeby właściwości chemiczne i mechaniczne są ponownie-sprawdzane zgodnie ze specyfikacją projektu.
Kontrola procesu produkcyjnego
Obróbka cieplna, walcowanie/ spęczanie gwintów i obróbka skrawaniem przebiegają zgodnie z kontrolowanymi parametrami, a każda sztuka jest rejestrowana-kontrolą wymiarową w trakcie procesu.
Spawanie i badania nieniszczące
Zespoły spawane są poddawane inspekcji - 100% NDT (UT / MT) zgodnie z zatwierdzoną procedurą w celu wykrycia wszelkich ukrytych defektów przed powlekaniem.
Kontrola powłoki
Grubość cynku ocynkowanego mierzy się miernikiem magnetycznym; kontrole wizualne, przyczepność i jednorodność zgłaszane dla partii.
Kontrola końcowa
Kontrole wymiarów, gwintów, prostoliniowości i powierzchni względem zatwierdzonego rysunku; odrzucone kawałki są poddawane kwarantannie, a nie wysyłane.
Strona trzecia-i dokumentacja
Opcjonalna inspekcja SGS/BV na żądanie. Każde zamówienie jest dostarczane z MTC, listem przewozowym, CO, formularzem E i pełną dokumentacją identyfikowalności partii.






Wybór materiałów według środowiska usług
| Aplikacja | Tworzywo | Dlaczego |
|---|---|---|
| Ogólne konstrukcje mostowe | Stal węglowa-o wysokiej wytrzymałości (Q355B / AISI 1045 eq.) | Ekonomiczny, spawany, odpowiedni do umiarkowanych obciążeń |
| Mosty-o dużym obciążeniu i-rozpiętościach | Stal stopowa-o wysokiej wytrzymałości (40Cr / 42CrMo / SCM440) | Wysoka wytrzymałość na rozciąganie w kompaktowych przekrojach; nośny-rdzeń nośny |
| Środowiska morskie / odladzające-sól | Stal nierdzewna (duplex / 316L) lub stal odporna na warunki atmosferyczne | Odporność na korozję bez ciężkich powłok |
| Złączki, podkładki i przekładki | Stal węglowa (Q235B / Q355B) | Elementy drugorzędne - standardowa stal konstrukcyjna po niższych kosztach |
Opcje ochrony przed korozją
| Opcja | Opis | Najlepsze dla |
|---|---|---|
| Cynkowanie ogniowe-na gorąco (ISO 1461) | Pełna powłoka cynkowa, odporna na warunki atmosferyczne i strefy rozpryskowe | Większość środowisk mostowych |
| Epoksyd / piasek-Śrutowanie i podkład | Malowana ochrona dla kontrolowanych atmosfer | Konstrukcje wewnętrzne i powlekane |
| Teflon / Fluoropolimer | Powłoka o niskim-tarciu i-wysokiej trwałości | Miejsca agresywne lub-o dużym zużyciu |
| Stal nierdzewna / odporna na warunki atmosferyczne | Materiał bazowy-odporny na korozję, bez powłoki | Strefy soli morskiej i odladzającej- |
Nasze przypadki eksportu projektów
| Projekt | Lokalizacja | Aplikacja | Wynik |
|---|---|---|---|
| Most łukowy Maas Tied- | Niderlandy | System wiązania mostu łukowego | 128 szt. · Ø80 mm · Gatunek 650 · ocynkowane |
| Przeprawa przez Łuk Renu | Niemcy | Wiązany-napinacz łuku | 96 szt. · Ø100 mm · Gatunek 830 · Żywica epoksydowa |
| Wiadukt Wiślany | Polska | Wzmocnienie wiatrowe wiaduktu | 60 szt. · Ø60 mm · Gatunek 460 · ocynkowane |

Pakowanie, transport i dostawa
| Przedmiot | Szczegół |
|---|---|
| Uszczelka | Wzmocnione stalowe-wiązki zabezpieczone z gwintowanymi-zaślepkami ochronnymi; folia hamująca wilgoć i korozję-na drewnianych paletach/skrzyniach dostosowanych do transportu morskiego. |
| Znaki wysyłkowe i dokumenty | Tagi produktów z numerem wytopu i specyfikacją; list przewozowy, CO i formularz E dołączone do każdej przesyłki. |
| Logistyka | Kontener LCL/FCL lub drobnica-luzem, transportem morskim lub kolejowym; FOB / CIF / DDP według własnych preferencji. |
| Czas dostawy | Potwierdzone na zapytanie po zatwierdzeniu rysunków i specyfikacji; różni się w zależności od gatunku, średnicy i ilości. Próbki i serie próbne dostępne na życzenie. |
| Wsparcie przybycia | Każdy ładunek jest fotografowany i sprawdzany przed wysyłką; okna reklamacji i-ponownych kontroli są udokumentowane w umowie. |

Często zadawane pytania:
Jaka jest różnica między gwintami walcowanymi i ciętymi i dlaczego ma to znaczenie dla mostu?
Gwinty walcowane mają ciągłą,-utwardzoną przez pracę strukturę ziaren, która jest odporna na zmęczenie znacznie lepiej niż gwinty skrawane -, co jest krytyczne w obliczu milionów cykli ruchu i obciążenia wiatrem, jakie wytrzymuje element napinający mostu. Metodę produkcji nici dopasowujemy do Twoich wymagań zmęczeniowych.
Czy cynkowanie ogniowe-ma wpływ na gwinty?
Przed zanurzeniem osłaniamy, wstępnie-wymiarujemy lub ponownie-nacinamy gwinty zgodnie ze standardem, a następnie-ponownie sprawdzamy ostateczny skok względem nakrętki łączącej, aby po pokryciu został prawidłowo zamontowany. Jest to potwierdzane na etapie sprawdzania-zakończonego wątku.
Jak kontrolować prostotę i tolerancję długości?
Pręty-poddane obróbce cieplnej są prostowane na-prostownicy liniowej, a ich długość-sprawdzana jest z rysunkiem. Pakiety o równej-długości są standardem, więc-naprężenia na miejscu są przewidywalne.
Co się stanie, jeśli potrzebna będzie pojedyncza wędka dłuższa niż standardowa długość?
Standardowe elementy osiągają długość do 12 000 mm. W przypadku dłuższego ciągłego naprężenia używamy zatwierdzonych łączników lub segmentowych zespołów końcowych dobranych wspólnie z inżynierem.
W jaki sposób na miejscu ustawia się napięcie końcowe lub wstępne-?
Ściągacze i tuleje regulacyjne umożliwiają kontrolowaną-regulację długości i naprężenia na miejscu. Do zamówienia dołączona jest instrukcja pracy i sekwencja napinania.
Jaka jest minimalna ilość zamówienia (MOQ)?
Nie ma ustalonego MOQ dla standardowych średnic i gatunków. W przypadku specyfikacji niestandardowych potwierdzamy rozsądne minimum na podstawie rysunku i ilości.
Czy możesz dostosować końcówki i gwinty?
Tak - łącznik stożkowy (O-O/O-U/U-U), końcówki gwintowane lub ściągacze, gwinty lewy- i prawy-oraz niestandardowe rozmiary gwintów są tworzone na podstawie rysunku węzła.
Czy możecie zapewnić możliwość śledzenia materiałów i certyfikaty?
Każda partia jest dostarczana z certyfikatem testu młyna; śledzenie partii jest standardem. Dostępne są-kontrola strony trzeciej (SGS/BV), CO i formularz E.



